Доступність посилання

Харків. 7 липня. Наслідки російської дронової атаки. Постраждало 82 людини
Харків. 7 липня. Наслідки російської дронової атаки. Постраждало 82 людини

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Російські дрони продовжують удари по Херсону, число поранених зросло – ОВА

Російські військові зранку 3 продовжують повітряні удари по Херсону, число поранених зросло до трьох, повідомляє обласна військова адміністрація.

«Орієнтовно о 07:00 російські військові атакували з дрона Дніпровський район Херсона. Ворог скинув вибухівку на 75-річну жінку, через що вона дістала вибухову травму, уламкові поранення ноги та руки. Нині постраждала перебуває у лікарні. Медики проводять обстеження та надають їй допомогу», – вказано в повідомленні.

Згодом був поранений 58-річний чоловік.

«Близько 9:10 окупанти атакували з дрона чоловіка у Херсоні. До лікарні з мінно-вибуховою травмою та уламковими пораненнями кінцівок доправили 58-річного жителя. Наразі медики надають йому всю необхідну допомогу», – вказує ОВА.

Раніше влада інформувала про поранення за аналогічних обставин 74-річного чоловіка.

Також під атакою опинився один із медичних закладів у Дніпровському районі Херсона.

«Внаслідок скидів з БпЛА пошкоджено кілька карет швидкої допомоги та цивільні автівки. Також понівечено вікна в одному з приміщень закладу. За попередніми даними, обійшлося без постраждалих», – указано в повідомленні.

У Полтаві під ударом опинилася будівля ТЦК та СП – ЗМІ

Полтава зранку 3 липня зазнала масованої повітряної атаки, місцеві засоби інформації повідомляють, що під ударом опинилася будівля територіального центру комплектації та соціальної підтримки.

Голова Полтавської ОВА Володимир Когут інформував про оголошення повітряної тривоги о 8:04, а про відбій – рівно за годину, о 9:04.

У проміжку між цими повідомленнями він написав про удар по обласному центру.

«У Полтавській громаді було чутно звуки вибуху. Інформацію уточнюємо. Не нехтуйте безпекою, до відбою повітряної тривоги перебувайте в укриттях!» – указав очільник Полтавщини без додаткових подробиць.

Місцевий телеграм-канал «Ми Полтава» повідомив про одну з цілей російського удару.

«У Полтаві попередньо зафіксовано влучання в будівлю обласного ТЦК та СП. Чекаємо офіційну інформацію», – вказало це джерело, додавши згодом кадри з місця атаки.

Повідомлень про загиблих чи поранених із Полтави наразі немає.


В Одесі до п’яти зросло число постраждалих від удару РФ, серед них – двоє дітей

В Одесі внаслідок російського удару в ніч на 3 липня постраждали, за останніми даними, п’ятеро людей, зокрема двоє дітей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За його словами, хлопчик і дівчинка 7 і 9 років з отруєнням продуктами горіння шпиталізовані, дорослі постраждалі після отримання всієї необхідної медичної допомоги продовжують лікування амбулаторно.

«Пошкоджено багатоповерховий житловий будинок й інші об’єкти цивільної інфраструктури. У квартирах одеситів виникли пожежі, які оперативно ліквідували наші вогнеборці. Шість квартир зруйновано повністю, ще 36 – частково пошкоджені», – повідомив голова ОВА.

У Липецькій області РФ дрони атакували підприємство з виробництва акумуляторів

Липецька область Росії вночі 3 липня зазнала повітряного удару із застосуванням безпілотників, повідомив губернатор регіону Ігор Артамонов. За повідомленнями українських та російських телеграм-каналів, ціллю удару було Публічне акціонерне товариство «Енергія» – провідний російський виробник хімічних джерел струму, зокрема акумуляторів.

Очільник російського регіону звертає увагу на влучання по цивільній інфраструктурі. За словами Артамонова, уламки одного з дронів упали на приватний житловий будинок у Липецькому окрузі. Загинула місцева жителька, двоє людей зазнали поранень. У місті Єлець безпілотник упав на паркуванні одного із підприємств. Виникла пожежа, її локалізували. Співробітників найближчих цехів евакуювали, ніхто не поранений.

Ігор Артамонов не уточнив, про яке підприємство йдеться. Український телеграм-канал Exilenova+ повідомив, що безпілотники атакували ПАТ «Енергія». Про те, що атаковано саме це підприємство, також повідомили місцеві жителі, пише телеграм-канал Astra.

Російські військові атакували Україну понад пів сотнею дронів – Повітряні сили

У ніч на 3 липня російські військові атакували Україну 52 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із трьох напрямків у Росії, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

«Станом на 08:00 протиповітряною обороною знешкоджено 40 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході та півдні країни. 22 збито вогневими засобами ураження, 18 локаційно втрачено/подавлено РЕБ. Зафіксовано влучання ударних БпЛА противника у семи локаціях, а також падіння збитих – на одній локації», – йдеться в повідомленні.

Число боїв за добу наближається до 200 – Генштаб ЗСУ

Упродовж доби 2 липня на фронті зафіксовано 185 боєзіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Учора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари, застосувавши сім ракет, а також 62 авіаудари, скинувши 93 керовані бомби. Крім цього, здійснив 5520 обстрілів, зокрема 84 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3194 дрони-камікадзе… За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали ураження по восьми районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та двох артилерійських засобах противника», – вказано в ранковому зведенні.

Майже третина боїв зафіксована на Покровському напрямку в Донецькій області.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 58 штурмових дій агресора в районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Мирне, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Удачне, Котлине, Новомиколаївка, Новосергіївка, Дачне, Олексіївка, Горіхове та в бік Володимирівки, Новопавлівки, Разіного, Молодецького», – йдеться в повідомленні.

Бої також тривали на Північно-Слобожанському і Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

Можливі зміни в уряді: деталі

Чутки про те, що на Банковій роздумують про зміну прем’єр-міністра, а відтак і перезавантаження уряду, виникають вже друге літо поспіль. А до того ще раз – влітку 2022 року, як повідомляла «Українська правда» із посиланням на власні джерела.

Наприкінці червня – на початку липня вже 2025 року розмови про відставку Дениса Шмигаля курсують із новою силою, а те, що дим обговорень у медіа не з’явився без вогню, підтверджують і народні депутати, щоправда – опозиційні.

Напередодні можливих чергових перестановок в уряді, а також відставки очільника Кабміну Радіо Свобода розбирається, чи готові на Банковій все ж «зняти» Шмигаля, коли це може статися і кого ще стосуватимуться перестановки в уряді?

Як повідомив 16 червня народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, Офіс президента міг вчергове планувати відставку прем’єра Дениса Шмигаля. За інформацією політика, це йому підтвердили одразу три джерела.

Таким чином влада нібито продовжила традицію щоліта «звільняти Шмигаля». Як повідомив Железняк у своєму Telegram-каналі, такі спроби в ОП робили буквально кожного літа, починаючи із 2020 року. Втім, кожного разу ідею відкладали або щось ставало на заваді.

Літня традиція «звільняти Шмигаля»

Те, що на Банковій дійсно давно марять ідеєю змінити прем’єра, підтверджують і політичні оглядачі.

«Є безумовний чи умовний рефлекс в Офісі президента в період збору врожаїв знімати прем’єр-міністра… Є якесь у них переконання, що літо є найбільш безневинний період для цього, тому що восени вже почнуться бюджети і все таке. Тому до осені потрібно із цим розквитатися», – каже політичний оглядач «Української правди» Роман Романюк.

Однак президент України Володимир Зеленський, від якого фактично і залежать зміни в українському уряді, інформацію про відставку Шмигаля не підтверджує. За даними медіа, які були присутні на розмові з президентом 20 червня, Зеленський сказав, що якби про відставку Шмигаля справді йшлося, то він би передовсім поговорив про це із самим очільником уряду. А такої розмови Зеленський зі Шмигалем не мали, сказав глава держави.

«Ми все-таки багато років працюємо. Так ось, у мене з ним розмови не було. Я дійсно його поважаю, особливо за ці роки повномасштабної війни. Безумовно, і за той досвід, і просто по-людськи», – сказав Зеленський.

Про те, що про відставку Шмигаля на Банковій насправді подумують, свідчать повідомлення відразу від кількох народних депутатів, а також від власних джерел у владі українських ЗМІ.

Далі читайте тут

Генштаб ЗСУ: РФ втратила за добу близько тисячі військових і понад 20 артсистем

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 023 090 своїх військових, зокрема 1000 осіб – за останню добу, такі дані станом на ранок 3 липня наводить український Генштаб.

Серед інших російських втрат командування ЗСУ наводить такі:

  • танки – 10986 (+1 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини – 22936 (+5)
  • артилерійські системи – 29815 (+21)
  • РСЗВ – 1427
  • засоби ППО – 1191
  • літаки – 420
  • гелікоптери – 340
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 43098 (+85)
  • крилаті ракети – 3436
  • кораблі / катери – 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 53887 (+101)
  • спеціальна техніка – 3922 (+1).

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Трамп отримує рекомендації Пентагону щодо військової допомоги Україні – речник

Міністерство оборони США продовжує надавати президентові Дональду Трампу рекомендації щодо військової допомоги Україні, заявив 2 липня речник Пентагону Шон Парнелл.

«Міністерство ретельно аналізує й коригує свій підхід… зберігаючи водночас боєздатність армії США та пріоритети оборони. Ми не будемо повідомляти, скільки саме зброї чи яких видів ми передаємо Україні, і коли саме це відбувається. Але міністр оборони продовжить надавати президенту рекомендації для ухвалення рішень щодо подальшої військової допомоги Україні», – сказав речник оборонного відомства США.

Він не уточнив, якої зброї стосується перегляд політики США в питанні надання зброї, коли він завершиться та яких ще країн стосується.

В Одесі через атаку дрона постраждали четверо людей – ДСНС

В Одесі внаслідок нічного російського повітряного удару є постраждалі, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій зранку 3 липня.

«Через ворожу атаку пошкоджена дев’ятиповерхівка, виникла пожежа з сьомого по дев’ятий поверхи. Рятувальники евакуювали 50 мешканців, з них 10 осіб, зокрема двох дітей, урятували за допомогою спецтехніки. На жаль, є четверо постраждалих. На місці розгорнуто пункт незламності ДСНС, працюють психологи. Тривають роботи з ліквідації наслідків», – ідеться в повідомленні.

Через вибухи біля Житомира пошкоджені три ЛЕП, без світла залишились понад 700 помешкань – обленерго

Унаслідок вибуху біля Житомира пошкоджені три лінії електропередачі 10кВ, без електрики залишились понад 700 помешкань, повідомляє «Житомиробленерго».

«Через вибух, який стався сьогодні близько 18:00 поблизу с. Березина Глибочицької громади, пошкоджено 3 лінії електропередачі 10кВ, відключено 50 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ. Без електроенергії 735 помешкань», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому у фейсбуці.

Над ліквідацією наслідків працюють дев’ять оперативно-виїзних бригад, додають у «Житомиробленерго».

Ввечері 2 липня у населеному пункті Березина біля Житомира сталися два вибухи на одному з приватних підприємств. За даними місцевої влади, загинули дві людини, поранені – 24, серед яких є діти.

Як повідомив голова ОВА Віталій Бунечко у коментарі журналістам, близько 25 домоволодінь знищено вщент.

Наразі немає офіційної інформації про те, що стало причиною вибухів.

У Держдепі прокоментували рішення США зупинити постачання деяких типів озброєнь Києву

Президент США Дональд Трамп хоче припинення війни Росії проти України, а про призупинення допомоги Київ попереджали заздалегідь, заявляють у Державному департаменті США.

«Варто повторити, що пріоритетом президента Трампа залишається припинення війни між Росією та Україною шляхом досягнення міцного мирного врегулювання, починаючи з негайного припинення вогню», – сказала речниця Держдепу США Теммі Брюс.

Вона заперечила, що Україні стало відомо про призупинення допомоги США сьогодні, 2 липня.

«Я не буду обговорювати, хто повідомив цю новину, але ця розмова, очевидно, відбулася через важливість цього для Сполучених Штатів. Ми були найбільшою підтримкою України військово, фінансово…Водночас у заяві Міноборони чітко зазначено, що у них є надійні варіанти, оскільки ми продовжуємо працювати над тим, щоб допомогти Україні, коли йдеться про варіанти, які вони можуть мати», – сказала речниця Держдеп.

Брюс також зазначила, що Держдеп США не ухвалює рішень про постачання Україні зброї, тому за детальним коментарем щодо припинення допомоги необхідно звертатися до Пентагону.

ОВА: кількість постраждалих через вибухи біля Житомира зросла, серед них є діти

Кількість постраждалих через вибухи біля Житомира зросла до 24 людей, серед них є діти, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Раніше було відомо про 15 поранених.

«Внаслідок надзвичайної події, що сталася на 126 км автодороги М-06 Київ – Чоп (поблизу села Березина, Житомирської області) двоє людей, на жаль, загинули, ще 24 отримали поранення та доставлені до лікувальних закладів. Серед них – 4 дитини», – написав він у телеграмі.

Ввечері 2 липня у населеному пункті Березина біля Житомира сталися два вибухи. За даними місцевої влади, загинули дві людини, пошкоджені приватні будинки. На трасі М-06 було забезпечено «мінімальний проїзд».

Генштаб ЗСУ: з початку доби на фронті було 140 боїв, понад 40 з них – на Покровському напрямку

З початку доби на фронті відбулося 140 бойових зіткнень, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«З початку доби відбулося 140 бойових зіткнень, противник завдав двох ракетних та 50 авіаційних ударів, застосувавши сім ракет та 60 керованих авіабомб, використав для ударів 1206 дронів-камікадзе, здійснив майже 4000 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів», – йдеться у зведенні.

За даними штабу, найбільше атак противника було на Покровському напрямку – 41 штурмова та наступальна дія, бої не вщухають до цього часу у чотирьох локаціях.

Дещо збільшили свою активність війська РФ на Південно-Слобожанському напрямку, де 19 разів атакували у районах Глибокого, Зеленого, Вовчанська, Мілового, Амбарного та в бік Митрофанівки, три боєзіткнення триває до цього часу.

На Лиманському – сили РФ 14 разів штурмували позиції українських захисників поблизу 11 населених пунктів, п’ять боєзіткнень триває до цього часу.

Противник також продовжує свої атаки на Північно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

На Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.

Конгресмен закликав Трампа провести екстрений брифінг щодо військової допомоги Україні

Конгресмен, член Палати представників США від Республіканської партії Браян Фіцпатрік надіслав звернення до президента США Дональда Трампа з вимогою провести екстрений брифінг щодо зупинки поставок озброєння та боєприпасів Україні.Свій лист конгресмен опублікував у соцмережі X.

«Сьогодні я закликав президента висловити моє серйозне занепокоєння повідомленнями про те, що Сполучені Штати утримують критично важливі оборонні матеріали, які вони пообіцяли надати Україні. Це відбувається в той час, коли Росія здійснює найбільшу повітряну атаку з початку війни, випустивши понад 500 одиниць зброї по цивільних об'єктах за один тиждень», – написав він у соцмережі Х.

Фіцпатрік зазначив, що Міноборони та адміністрація президента мають забезпечити, щоб США залишалися повністю відданими забезпеченню України ресурсами, які їй терміново потрібні для захисту.

«Сполучені Штати повинні продовжувати чітко і цілеспрямовано лідирувати. Не може бути половинчастих заходів у захисті свободи. Ми повинні, як і завжди, відстоювати мир через силу», – йдеться у листі конгресмена.

2 липня Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

За даними медіа, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракет AIM.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують, що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Через атаку РФ на Оріхів поранена 70-річна жінка – Федоров

Унаслідок російської атаки на Оріхів Запорізької області поранена 70-річна жінка, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

«Росіяни ствольною артилерією ударили по приватному сектору. Внаслідок влучання пошкоджено будинок. Пораненій жінці надається вся необхідна допомога», – написав він у телеграмі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

В УПЦ (МП) заявляють, що в Онуфрія немає паспорта Росії

В Українській православній церкві (Московського патріархату) заявляють, що митрополит Онуфрій має лише паспорт громадянина України.

«Митрополит Онуфрій роз’яснював, що має лише паспорт громадянина України. Окрім українського, ніяких інших паспортів, у тому числі Російської Федерації, не має. Він вже роз’яснював, що ніколи не звертався до державних органів інших держав про набуття іншого громадянства», – заявив митрополит Климент у коментарі Бі-Бі-Сі, повідомляє сайт церкви.

Щодо подальших дій Климент зазначив, що всі дії будуть «виключно в межах українського законодавства».

Служба безпеки України заявляла, що за її матеріалами припинене українське громадянство Ореста Березовського, відомого як митрополит УПЦ (МП) Онуфрій. СБУ стверджує, що Онуфрій добровільно отримав громадянство РФ у 2002 році. Про вказане він не повідомив уповноважені органи влади України.

У травні в Україні почали перевірку Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) на предмет зв’язків із Росією.

Тоді сплинув дев’ятимісячний термін, який законом був відведений церкві на те, щоб довести відсутність зв’язків із Росією.

СБУ підозрює експосадовця Міноборони в зловживаннях на закупівлях гвинтівок

Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора повідомила про підозру колишньому посадовцю Міністерства оборони у привласненні 33 мільйонів гривень на закупівлі озброєння для Збройних сил України. Про це відомство, а також генеральний прокурор Руслан Кравченко, повідомили 2 липня.

Ймовірне розкрадання мало місце під час придбання великокаліберних гвинтівок для ЗСУ з березня 2022 по травень 2023 року.

За даними слідства та військової контррозвідки СБУ, до оборудки причетні колишній директор одного з департаментів Міноборони та керівник приватного підприємства, які навесні 2022 року уклали контракт на поставку 1 125 гвинтівок для потреб фронту.

«Далі підприємці відвантажили оборонному відомству заявлену кількість стрілецької зброї, але не у повній комплектації, як передбачалося контрактом. Посадовець Міноборони безпідставно погодив таку поставку. Більше того, він не уклав з підрядником додаткову угоду на зменшення вартості озброєння у зв’язку з відсутністю всіх комплектуючих», – йдеться в повідомленні.

Згодом, додає служба, колишній чиновник та гендиректор компанії-постачальника вивели «заощаджені» кошти в тінь.

СБУ повідомила двом фігурантам про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та привласненні майна. Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

У разі обвинувального вироку підозрюваним загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. СБУ зазначає, що триває експертиза на відповідність поставлених гвинтівок тактико-технічним характеристикам.

У червні співробітники ДБР повідомили про розслідування схеми з розкрадання бюджетних коштів, виділених на закупівлю продуктів для військових Збройних Сил України та курсантів.

Супутникові фото свідчать про пошкодження на заводі з виробництва «Шахедів» в Іжевську після удару

Супутник Planet Labs 2 липня зафіксував наслідки української атаки на російський електромеханічний завод «Купол», розташований в місті Іжевськ, який виробляє дрони-камікадзе.

Відповідно до супутникових знімків, доступ до яких проєкт Радіо Свобода «Схеми» отримав від естонського видання Delfi, частина даху однієї з будівель військового заводу повністю зруйнована.

1 липня в Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що Служба безпеки України, разом із іншими підрозділами Сил оборони, завдали удару по іжевському заводу «в рамках зниження спроможностей протиповітряної оборони противника». У Генштабі заявили, що українські військові влучили в корпус №1 на майданчику №1, що спричинило пожежу.

Це підтверджує і російське видання ASTRA з посиланням на джерела в російських екстрених службах – там зазначили, що в пошкодженій будівлі 1-го корпусу заводу виготовляли дрони-«камікадзе».

Зокрема, підприємство виробляє безпілотники типу «Шахед». Про те, як РФ модернізує безпілотники, якими атакує Україну, у своєму матеріалі вже розповідали «Схеми» (Радіо Свобода). Зокрема, журналісти згадували, що серійні номери «Шахедів», зроблених в Іжевську, вже сягнули понад 9 тисяч, а маркують такі БпЛА білим кольором.

«Купол» також виробляє й інші ударні безпілотники – «Гарпія-А1». Цей завод виконує замовлення Міністерства оборони РФ і, за даними ЗМІ, поміж іншого випускає й зенітно-ракетні комплекси «Тор-М2Е» та мішенно-тренувальні комплекси «Саман-М1» й «Ад’ютант».

Увечері 1 липня голова російського регіону Удмуртія, столицею якого є Іжевськ, Олександр Бречалов визнав, що пошкоджень зазнало місцеве «оборонне підприємство». Російський чиновник також зазначив, що внаслідок атаки на завод постраждали 45 людей, троє з них – загинули.

Ось чому Україна виходить із конвенції про заборону протипіхотних мін. Три моменти

Україна заявила про вихід із Оттавської конвенції – міжнародного договору, який забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін. Президент підписав відповідний указ. Адже, каже, Росія «ніколи не була учасницею цієї конвенції та надзвичайно цинічно використовує протипіхотні міни» під час великої війни проти України.

  • Чому саме зараз?
  • І чи вдасться це Україні, адже норми конвенції не передбачають вихід для країн, які перебувають у збройному конфлікті?
  • Чи може змінити використання протипіхотних мін ситуацію на фронті?

Деталі тут

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG